1. díl, Někdo mě má rád.

7. listopadu 2012 v 17:05 | Radulinek |  Na pokraji smrti

"Abych se představila, jsem Eliss a mám 15 let, každou noc když se setmí, tak se ze mě stane černý anděl a já začnu mít touhu okusit lidskou krev a stane se ze mě úplně někdo jiný. Proto se mně lidé strašně bojí a já nemám žádného přítele. Bydlím mezi vesnicí Elou a Nyno na malém paloučku. Obě vesnice mají ze mě strach, ale hodlám to napravit. Nejdříve ovšem musím sehnat nějaké jídlo."
Jak tak šla, uviděla myslivce. "Asi bych se měla vrátit, myslivci mě moc nemají rádi," řekla si potichu a utekla zpátky do svého domu. Chvilku seděla na posteli a četla si. Pak se podívala na hodiny a bylo 12 hodin odpoledne. "V lese asi už nikdo nebude, je totiž čas oběda," řekla a šla do lesa, který byl naproti jejímu domu. Došla do poloviny lesa, usadila se a opřela o strom. Najednou k ní přiběhl zajíček. "Ahoj zajíčku?" zeptala se a natahovala k němu ruku. Zajíček se nechal pohladit a skočil ji do klína. "Budu ti říkat Denys," pak si ho chvíli hladila a pak usnula z vyčerpání, protože vůbec nespí, díky tomu prokletí.
Najednou kolem projde mladý chlapec, všimne si spící dívky. Příjde blíž klekne si a řekne: "Hej prosím tě, spíš nebo ne?" Eliss se zbudí a vidí jak před ní klečí krásný modoro oký s bloňdatými vlasy kluk. Lekne se a chce utéct, ale on ji chytí za ruku. "Kdo si?" zeptá se, "když mně pustíš ruku tak ti to řeknu," odvětila, ale divila se, že se jí nebojí. "Ale když tě pustím, slíbíš mi, že neutečeš?" řekl, ale nevěřil jí, že neuteče. "Ano neuteču, slibuji," řekla. Pustil ji. "Jsem Eliss a ty?" řekla a chtěla vědět jestli ji zná nebo ne, "já jsem Martin, jak to že jsem tě neviděl ve vesnici?" zeptal se a Eliss nevěděla co říct, "no víš já nemám příjmení, ve vesnici jsem byla jen jednou a to bylo v mých 5ti letech, jinak bydlím někde mezi oběma vesnicemi,"řekla a bála se, že toho řekla moc, než měla. Začala mu důvěřovat a viděla, že se jí nebojí. "Prosím můžu tě zde vidět i zítra protože už musím jít do vesnice," zeptal se Martin."Ano, ale kdy?" odpověděla Eliss. "Ve 12 hodin odpoledne, ano?" řekl Martin a chtěl odejít, ale Eliss ho chytla za ruku a ještě důrazně žádala: "Prosím, v noci nevycházej na ulici ani se nedívej oknem, co se bude dít, ano? Jinak bych nemohla přít." a Martin odpověděl: "to je jediná podmínka? Jestli ano tak se tu zítra zase budeš a já taky," a odešel.
Eliss chtěla už jít domů, ale viděla Denyse, jak kolem ní poskakuje, tak si ho vzala sebou. Došla domů a řekla si: "Ať Martina nezabiju, naštěstí nevím, kde bydlí."
Zatím ve vesnici Nyno.
"Kde si byl, Martine!? Už začíná zapadat slunce a já nechci, abys umřel, ano?" řekl otec Martina. "Ano otče," řekl a odešel do svého pokoje.
Jak se setmělo Eliss se začala proměňovat a poslední slova co řekla, než se proměnila, zněla: "Běž Denysi uteč a vrať se ráno, nechci abych tě zabila," a odešla do vesnice Nyno...
POKRAČOVÁNÍ PŘÍŠTĚ.
Piš do komentu
Líbíl se ti díl?
Myslíš, že Martin pozná pravdu?
Bude mu to vadit?
Myslíš, že ho zabije?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama